Test

Test vám napovie, kde sú vaše slabé miesta, na ktoré by mohol "bacil" fóbie zaútočiť. Liečenie fóbií už samozrejme patrí odborníkom. Je však vo vašich silách trénovať svoju odolnosť. Tento test skôr nabáda k zamysleniu sa nad "svojím" strachom.

Vyberte si jedno z troch povolaní a podľa toho začnite odpovedať na otázky kde vás povedú šípky. 


Výsledok

A - Programátor
Nie náhodou ste spriaznený s počítačmi. Máte veľkú sumu vedomostí, vyhovuje vám práca pri ktorej sa nemusíte  kontaktovať s veľkým počtom ľudí.

Máte svoj vnútorný svet. Ponúka vám tie najfantastickejšie zážitky. Ľudia hovoria, že ste "fajn". Staráte sa o rodinu, nikdy neodmietnete nikomu pomocnú ruku.

Ste však súčasne "najohrozenejší" typ (z týchto troch), pokiaľ ide o fóbie. Je na čase rozšíriť okruh svojich známych a priateľov. Nepodceňujte ani masové vybúrenie sa na štadióne v dave ľudí, na plese, zájazde...

Doprajte si občas aj luxus - krásny oblek, krásny výlet s krásnym partnerom...

B - Záchranár
je to práca, ktorá si vyžaduje perfektných ľudí, obetavých, zodpovedných za seba aj iných. Rešpekt si získavate týmito divíziami.

Po získaní rutiny vám hrozí, že budete voliť vychodené cesty. Včas sa preorientujte na hľadanie nových postupov. Do svojho životného programu zakalkulujte čas i pre svojich blížnych (aj pre seba).

Pre vás tiež platí, že život ponúka mnoho krásy a radosti. Prečo by ich mali užívať iba "samovyvolenci" ? Ide totiž o to, že napätia, ktorí zrejme prežívate denne, zanechávajú na vás stopy.

Nechceme vás znepokojovať, ale ako záchranár iste viete, čo sú varovné signály!

C - Podnikateľ
Ako taký máte dosť odvahy i dávky rizika, čo sa od hráča aj vyžaduje. Hrať však možno dobre, s rozhľadom i nepozorne a k tomu sa hazardom.

Tu môže vzniknúť váš problém. Po úspechoch - dočasne neúspechy, hrozia stratou sebaistoty, strachom zo situácií komplikujúch život (aj súkromie)

Ak sa pripravíte na rany, ktoré tiež patria do zápasu (často nie najférovejšieho) dokážete ich odvrátiť alebo aspoň zmierniť.

Dobrý podnikateľ nezabudne na rezervné fondy, záchranné pásy, ktoré pomôžu prekonať aj to najviac rozbúrené more. Oceňte priateľstvo tých, ktorí pri vás ostali aj v nečasoch vášho života.